contact us

Use the form on the right to contact us.

117 Wrangler Dr, STE 175
Coppell, TX 75019
United States

972.471.2345

Under the leadership of World Champion & Olympic medalist Kim Zmeskal-Burdette, Texas Dreams Gymnastics has established itself as the premiere training club for local aspiring gymnasts through the countries most talented elites.  Whether boys or girls, beginner or advanced, aspiring Olympians or just in it for the fun and fundamentals, our club has a place for your child.  

Competition Dates

Back to All Events

Level 9/10 Regionals- Girls


  • Wichita State University Heskett Center (map)

Friday, April 17

Session 1-  Level 10 Sr C (Macy T)

Arrive at Heskett Center:                    7:40am

Stretch:                                               8:00am

Flight A Warmup 1st Event:               8:20am

March In                                              8:35am

Awards to Follow

Session 2-  Level 10 SR A (Reagan C, Randi M, Jade B), Sr B (Kaylee C, Cassidy K)

Arrive at Heskett Center:                    11:15am

Stretch:                                                11:45am

Flight A Warmup 1st Event:                12:05pm

March In                                               12:20pm

Awards to Follow

Session 3 -  Level 10 JR D (Emily H)

Arrive at Heskett Center:                    3:00pm

Stretch:                                                3:30pm

Flight A Warmup 1st Event:                3:50pm

March In                                               4:10pm

Awards to Follow

Session 4 - Level 10 JR B  (Chloe W)

Arrive at Heskett Center:                    7:00pm

Stretch:                                                7:30pm

Flight A Warmup 1st Event:                7:50pm

March In                                              8:00pm

Awards to Follow

Saturday , April 18

Session 5-  Level 10 Jr A (Kiya J)

Arrive at Heskett Center:                    7:40am

Stretch:                                               8:00am

Flight A Warmup 1st Event:               8:20am

March In                                              8:35am

Awards to Follow

Session 6 -  Level 9 JR 1( Taylor I, Annie B, Tenley C) and JR 3 (Caroline H)

Arrive at Heskett Center:                    10:00am

Stretch:                                                10:30am

Flight A Warmup 1st Event:                10:50am

March In                                               11:05am

Awards to Follow

Session 7-  Level 9 JR 2 (Bella S)  and JR 4 (Andrea R)

Arrive at Heskett Center:                    1:45pm

Stretch:                                                2:15pm

Flight A Warmup 1st Event:                2:35pm

March In                                               2:50pm

Awards to Follow

Session 8- Level 9 JR 5 (Dani L) and JR 8 (Lily 0)

Arrive at Heskett Center:                    5:15pm

Stretch:                                                5:45pm

Flight A Warmup 1st Event:                6:05pm

March In                                                6:20pm

Awards to Follow

Sunday, April 19

Session 9 - Level 9 JR 7 (Madi T, Lindsey M) and Sr 2 (Aspen T)

Arrive at Heskett Center:                    7:40am

Stretch:                                               8:00am

Flight A Warmup 1st Event:               8:20am

March In                                              8:40am

Awards to Follow

Session 10-  Level 9  Sr 6 ( Paulina L, Katie F) and Sr 7 (Torri T)

Arrive at Heskett Center:                    11:40am

Stretch:                                                12:00pm

Flight A Warmup 1st Event:                12:20pm

March In                                               12:40pm

Awards to Follow

 

Earlier Event: April 11
ASI -Firewheel Beach Blast- TAAF
Later Event: April 18
Level 4/5 North State- Boys